vlč. Sebastijan Valjavec

ŽUPNI VIKAR

Sebastijan Valjavec rođen je 7. studenog 1997. godine, u obitelji Ivana i Božice, r. Habulinec. Dolazi iz Župe sv. Mihaela arkanđela iz Mihovljana. Osnovnu školu pohađao je u Donjoj Šemnici, a srednju u Krapini. Nakon srednje škole primljen je u Nadbiskupsko bogoslovno sjemenište u Zagrebu te je upisao studij filozofije i teologije na Filozofsko-teološkom institutu Družbe Isusove na Jordanovcu. Za đakona ga je zaredio kardinal Josip Bozanić 8. listopada 2022. u crkvi Ivana XXIII., pape u Zagrebu. Đakonski pastoralni praktikum vršio je u Zagrebu, u Župi sv. Petra u Vlaškoj i u Župi sv. Jeronima u Maksimiru.
Vlč. Sebastijan Valjavec se službeno pridružio našoj župi 25. kolovoza 2023. odlukom zagrebačkog nadbiskupa mons. Dražena Kutleše.

Mladomisničko geslo: “Upoznat ćete istinu i istina će vas osloboditi.” (Iv 8, 32)

Datum mlade mise: 28. svibnja 2023.